AKCE Listopad 2010

03.11.2010 11:06

 Tento měsíc je zaměřen především na pneuservis, kontrolu stavu autobaterií a nově nabízíme možnost ZIMNÍ PROHLÍDKY Vašeho vozu. Dále zůstávají výhody pro naše registrované zákazníky, např. zvýhodněná diagnostika aj. 

 Níže opět naleznete užitečné informace, tentokráte co se týče chladicí kapaliny.

 

Zimní prohlídka = 
  • test brzdové kapaliny, hustoty chladicí kapaliny, kontrola hladiny motorového oleje, kapacity a výkonu autobaterie, změření dobíjení   alternátoru, kontrola hnacích řemenů, podvozku, stavu pneu, zdarma dolití nemrznoucí směsi do ostřikovačů.

 

  -------------------------------------------------------------------------------

  

CHLADÍCÍ KAPALINA

 Popis

   Chladící kapalina není jen kapalinou s nízkým bodem tuhnutí. Má dobré vlastnosti v pohlcování tepla, vyšším bodu varu než voda, a především nenapadá díly chladící soustavy. Dnešní motory jsou sice kompletně z hliníkové slitiny, avšak část čerpadla (hřídel, popř. někdy lopatky) jsou z oceli. Koroze těchto dílů způsobuje zničení těsnění a kontaminace oleje chladící kapalinou. Oprava poškození je potom poměrně náročnější než pravidelná výměna.

   Chladící kapalinu bychom měli měnit každých 42.000 km nebo každé 2 roky. Tekutina kolující chladícím systémem se skládá z chladící kapaliny a případně z destilované vody. Pořiďte si proto chladící kapalinu (nejlépe rovnou nemrznoucí, abyste před zimou nemuseli měnit znovu) do hliníkových motorů a pokud ji budete potřebovat (některé chladící kapaliny se ředit nemusí), tak i destilovanou vodu. Nikdy nepoužívejte normální vodu z důvodu tvorby usazenin a následné možné nefunkčnosti chladícího systému!

 

Nabízíme Vám  
  • Optickým testerem Vám zjistíme kvalitu chladící kapaliny a případně provedeme výměnu.    
  • Vyměníme či doplníme Vám kapalinu takových parametrů, která je pro provoz Vašeho vozidla vhodná.
  • Odborným doplněním provozních kapalin předcházíme neočekávaným poruchám Vašeho vozidla. Jak je důležité mít v automobilu v pořádku systém chlazení se jistě přesvědčila řada motoristů. Správně zvolená a naředěná chladící kapalina zabraňuje usazování koroze v chladících systémech, přehřívání motorů automobilů v letních obdobích a samozřejmě jejich zamrzání v obdobích zimních. Především v obdobích zimní sezóny je nutno věnovat tomuto systému zvýšenou pozornost. Pokud řidič tuto zkušenost podcení, může se velmi rychle zařadit do řady těch, které pak vídáme odstavené na krajnici silnice s bílým kouřem valícím se z motorového prostoru.
  • Náš servis Vám nabízí nejen možnost kontroly stavu a hustoty chladící kapaliny, ale současně v případě zjištění její nedostatečného množství nebo naředění, její okamžité doplnění, nebo výměnu.